Ambasada Szkolnych Wynalazców!

Przedszkole ZOO zdobyło tytuł Ambasady Szkolnych Wynalazców!

Już w marcu grupa Średniaków zaczęła się przygotowywać do ogólnopolskiego konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2014” ogłoszonego przez Urząd Patentowy RP oraz Polską Akademie Dzieci. Patronat nad konkursem objeło Polskie Towarzystwo Badania Gier
Celem konkursu było wyróżnienie wynalazków lub innych rozwiązań technicznych, gier planszowych lub komputerowych wymyślonych przez dzieci, promocja kreatywności oraz nauka współpracy i orientacji na rozwiązywanie problemów. Nasze Średniaki postanowiły wymyślić i stworzyć własną grę planszową.  Same opracowały i wykonały zasady, zadania, karty, kostkę, projekt planszy i pionków. Największe emocje wywołało wymyślanie nazwy gry, bo pomysłów nie było końca. W końcu Dzieci wybrały nazwę „Skarb na końcu tęczy”. Wszyscy bardzo przykładały się do naszego projektu. Dzieci tworzyły i testowały grę prawie miesiąc.
Nieoczekiwanie dziś (06.06.2014) nasze Przedszkole odwiedził kurier. Wszyscy bardzo się zdziwi, bo nikt się go nie spodziewał z taką tajemniczą przesyłką. Zaskoczenie było jeszcze większe gdy otwarliśmy wielkie pudło! Znaleźliśmy w środku dyplom, świetne nagrody, pełno pysznych i kolorowych lizaków oraz pismo, w którym przeczytaliśmy:

„Gratulując aktywności i doceniając ogromne zaangażowanie przedszkola w rozwijanie zainteresowań i pasji twórczych dzieci, jury konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2014” postanowiło przyznać Państwa Przedszkolu tytuł „ AMBASADY SZKOLNYCH WYNALAZCÓW” oraz nagrody specjalne.”

Dodatkowo nazwa naszego Przedszkola pojawiła się na stronie Urzędu Patentowego RP w zakładce „Ambasady” ( http://www.uprp.pl/ambasady/Menu05,796,28,index,pl/ ).
Z Przedszkolaków jesteśmy bardzo dumni i im serdecznie gratulujemy! :)