ZOO zwyciężyło :)

ZOO-DZIECIAKI W GRONIE ZWYCIĘZCÓW!

Profil „Kreatywnie w domu” na Facebooku ogłosił niedawno ogólnopolski konkurs pt: „Wiosna widziana oczami dzieci”. Oczywiście nie mogliśmy sobie tego odpuścić! Nie zastanawiając się długo zgłosiliśmy swoją dwumetrową „Panią”, którą Dzieci tworzyły z okazji nadejścia wiosny.

Opis wysłany na konkurs: „Przedszkolaki dostały nie łatwe zadanie. Miały wymyślić Panią Wiosnę, która dodatkowo jest Eko. Dzieło przerosło nasze początkowe wyobrażenia… Pomysłów nie było końca, a że nasze przedszkolaki lubią to co duże, nasza Pani Wiosna ma około 2 metrów! Zrobiona jest z pianki poliuretanowej, bo dzieci pomyślały o tym, że ciepła w domach nie wolno marnować i nie powinno uciekać przez nieszczelne okna (a piankę znają bo z niej robiliśmy serduszka na walentynki). Głowa i stópki wypełnione gazetami, które służyły nam jako podkładki do malowania farbami. Buźka wykonana z nakrętek, które w przedszkolu zbieramy. Włosy to stare dziurawe rajstopki wypełnione siankiem. Bluzeczka to skrawek materiału, natomiast spódnica to dłuugi kawałek folii przepięknie ozdobiony przez nasze przedszkolaki obrazkami wszystkiego co kojarzy im się z wiosną. No i ręce zrobione z kubeczków (które pozbieraliśmy po jednym z podwieczorków) i pary rękawiczek. Gdy ją wystawiliśmy na dwór jej ręce ruszane przez wiatr fajnie przy okazji grały, a nasza Pani Wiosna mogła nam pokiwać i przybić z każdym piątkę. Jak widać na zdjęciu udało się i nasza Pani Wiosna przyniosła nam świetną wiosenną pogodę!
Jesteśmy dumni z kreatywnego podejścia i wspaniałego efektu kilkudniowej pracy.”

Konkurs skończył się 6 kwietnia. Potem, aż 5 dni trwały obrady jury z Hurtowni Zabawek Biały – jednoczesnego sponsora zabawy. W końcu ukazały się wyniki i… udało się – WYGRALIŚMY! :D Konkurs nie miał pierwszych, drugich miejsc… Znaleźliśmy się w szóstce wygranych prac!
Oto co jury napisało przy naszej pracy: „Wielkie brawa dla opiekunów za chęć działania, współpracy z dziećmi, w dzisiejszych czasach to nieczęsto spotykane działania. Pomysł rewelacyjny i wielkość imponująca :)
Wielkie brawa i gratulacje dla naszych Przedszkolaków! :)